Nowe wydawnictwo – Adam Makowicz „Blue Sapphires”

Absolutnie unikatowe wydawnictwo pod względem muzycznym i technologicznym. Materiał został zarejestrowany w studio Custom 34 przy użyciu tylko i wyłącznie toru analogowego, prosto na wąską taśmę masteringową. To wyjątkowa, rzadko spotykana już dziś technologia nagrywania która sprawia że zarejestrowany dźwięk jest zbliżony do naturalnego.

Adam Makowicz w swojej szczytowej formie nagrał kilka standardów oraz swoje własne kompozycje. W repertuarze nie zabrakło takich „hitów” jak komedowska ballada „Sleep Safe and Warm” czy „Humoreska” Dworzaka. Nagranie tej płyty, jak sam twierdzi, było dla niego bardzo ważnym wydarzeniem. Tytuł, który wymyślił osobiście ,nawiązuje do 45 rocznicy wydania płyty „Adam” przez wytwórnie CBS Columbia.

Instrument na którym nagrywał artysta jest również wyjątkowy. To szwedzki fortepian marki Malmsjo, jeden z trzech istniejących na świecie egzemplarzy, tzw. „banan”. Ciekawostką jest to, że struny w tym fortepianie nie krzyżują się co ma bardzo dobry wpływ na jakość i separację dźwięku. Fortepian jest w stroju 432Hz.

Mastering oraz nacięcie lakierów do produkcji płyt został przeprowadzony w Abbey Road Studios w Londynie. Nad całym procesem czuwał Alex Wharton który ma na swoim koncie produkcje The Beatles, Marvin Gaye, The Rolling Stones, Poul McCartney.

Płyta ukazała się w lipcu 2023. Limitowany nakład 1000 ręcznie numerowanych sztuk na winylu 180g –  600 w kolorze czarnym i 400 clear vinyl.