Nowy album Marcina Wądołowskiego

Przed nami kolejna premiera winyla w naszym wydawnictwie. 29 marca – w wyjątkowy dla nas dzień: rocznicę urodzin naszego przyjaciela, legendarnego gitarzysty Jarka Śmietany – pojawi się album Marcina Wądołowskiego. Tego muzyka również przedstawiać nie trzeba. Współpracuje z nami od lat, zarówno w studiu, jak i na koncertach, a brzmieniem jego gitary zachwycają się słuchacze w Polsce oraz poza jej granicami. 

Private Channels

Nowy album Marcina to konfrontacja dwóch gitarzystów, która… zaistniała  w wyobraźni autora płyty. W jednym kanale gitarzysta grający mainstreamowo na gitarze typu hollowbody zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez takich wirtuozów jak Wes Montgomery, Joe Pass czy Jim Hall. Natomiast w drugim kanale gra gitarzysta, którego ciągnie w stronę bluesa i fusion- zapatrzony w takich mistrzów jak: John Scofield  czy John Abercrombie. Całość nagrana w sposób koncepcyjnie przemyślany i oddający ducha koncertowego grania live w duecie.

Album jest wyrazem wielkiej miłości autora do brzmienia gitary i jej kolorów: od czystego brzmienia z elektrycznego” pudła do gitary z gainem i bendingiem strun. Na płycie słychać momentami elementy rywalizacji , ale czy któryś z gitarzystów wyjdzie z tej próby zwycięsko, pozostaje zostawić ocenie słuchacza…