Startuje drugi sezon wydawniczy AC Records

Ten rok dał nam nieźle popalić. Dlatego z tym większą energią śpieszę przedstawić Wam bardzo ważną informację: rusza drugi sezon klubu płytowego AC Records!

Wpierw dzielę się tą informacją z Wami – osobami związanymi już z AC Records, którzy zaufali mi na początku drogi wydawniczej i sprawili, że nasze wydawnictwo stało się cenioną marką wydającą wspaniale brzmiące płyty. Dziesiątki godzin rozmów z Wami, spotkania i analizy pozwoliły mi jeszcze bardziej ulepszyć formułę klubu i zaproponować Wam przystąpienie do czegoś naprawdę wspaniałego.

Dlaczego warto dołączyć do klubu?

Albumy będą wydawane co dwa miesiące zaczynając od grudnia. Ukażą się na różnych nośnikach: na winylach, płytach CD, kasetach, a także – na specjalne zamówienie – na taśmach. Można je kupować zarówno będąc członkiem klubu jak i indywidualnie. Dla klubowiczów jednak przewidziano sporo dodatkowych atrakcji.

Na stronie Vinyl Klubu ACR można już teraz zapisać się do drugiej edycji klubu płytowego.

Co zyskujesz będąc członkiem klubu?

  • drugi sezon obejmował będzie 6 ściśle limitowanych tytułów (400 w wersji czarnej i 200 kolorowej)
  • cena abonamentu to 954 zł (czarne) oraz 1320 zł (kolorowe)
  • klubowicze mają gwarancję najniższych numerów (na numerację ma także wpływ data przystąpienia do klubu)
  • wysyłka płyt na terenie Polski gratis
  • każdy klubowicz może w każdym momencie kupić płyty dostępne na sklepie z 15% rabatem – po kontakcie na priv. Dostępne będą także kasety w specjalnych cenach dla klubowiczów.
  • każdy klubowicz może liczyć na autograf lub dedykację na zamawianych płytach
  • UWAGA! Tylko klubowicze otrzymają winylowy singiel – niespodziankę z niepublikowanym wcześniej materiałem. Singiel ten nigdy nie pojawi się w sprzedaży, więc wkrótce stanie się dość dużym rarytasem kolekcjonerskim o bardzo małym nakładzie.
  • Zapisy do klubu możliwe do momentu ukazania się drugiej płyty w serii (ok połowa lutego).

Już w grudniu pierwsza płyta

Pierwszą płytą, która dotrze do Państwa, będzie materiał „Pictures” nagrany w składzie Larry Koonse, Darek Oleszkiewicz i Adam Czerwiński w Los Angeles. To klasyczne trio z gitarą w roli głównej. Tym, którzy zetknęli się z płytami AC Records, nie trzeba tych artystów przedstawiać. Brzmienie Koonsa, jego niewiarygodna wręcz muzykalność stawia go na równi z takimi gigantami jak Joe Pass, Wes Montgomery czy Pat Martino. Oleszkiewicza również słyszymy na dwóch płytach z poprzedniego sezonu. Głęboki i soczysty dźwięk jego basu zachwyca i elektryzuje każdego słuchacza. O sobie nie wypada mi mówić… Sami ocenicie 🙂

W następnej kolejności już szykuje się „Mozart Rocks & Swings”. Muzyka wielkiego artysty została opracowana przez wspaniałego gitarzystę i kompozytora Marcina Wądołowskiego. Absolutnie nowatorskie podejście do klasyki, przepełnione zarówno jazzowym duchem jak i ciężkimi, rockowymi brzmieniami sprawia, że wielkie dzieła wiedeńskiego klasyka zaczynają nowe, współczesne życie. Do projektu została zaproszona wybitna skrzypaczka Alicja Śmietana. Brzmienie jej instrumentu wzmacnia i wzbogaca potęgę przekazu w dwóch częściach „Requiem”.
Materiał został zarejestrowany w studio Custom 34 w pełni analogowym torze. Najwyższej klasy kultowe mikrofony, naturalna akustyka miejsca i taśma… Jeśli kochacie głębokie, pełne dynamiki i ciepła brzmienie, lubicie zatracić się w dźwiękach bez reszty, to płyta dla Was!

Kolejna pozycja to absolutny rarytas! Koncert nieżyjącego już wirtuoza fortepianu, wieloletniego członka zespołów Johna Coltrane’a: McCoy Tyner na Gdynie Summer Jazz Festiwal z 2000 roku! W składzie Charnett Moffett na basie i Al Foster na perkusji. Czy można sobie wyobrazić lepszy skład? Tyner to jeden z niewielu pianistów o wybitnie indywidualnym stylu, mający w historii jazzu swoje stałe miejsce. Jako ciekawostkę dodam, że zarejestrowany materiał jest dużo bardziej obszerny niż ilość miejsca na pojedynczym winylu. W związku z tym, planujemy wydanie Vol.2 które będzie dostępne tylko dla członków Ac Records Vinyl Club!

Jeśli chodzi o dalsze plany klubu, to zanosi się na szerszą współpracę z Gdynia Summer Jazz Festiwal. Istnieje sporo świetnie zarejestrowanych materiałów przez Radio Gdańsk. Na dzień dzisiejszy prowadzone są rozmowy z Johnem Scofieldem oraz Billem Laswellem.

Mnogość pomysłów i możliwości pozwala patrzeć w przyszłość z wielkim optymizmem! Mogę wam obiecać, że nie będzie nudy, a każde następne wydawnictwo będzie przynosiło Wam jeszcze więcej radości! Myślę że wszystkim nam jest to potrzebne w tym trudnym czasie…

 

Z serdecznymi pozdrowieniami
Adam Czerwiński

PS Będzie mi bardzo miło, jeśli powiecie swoim muzycznym przyjaciołom lub napiszecie na forach internetowych czy grupach facebookowych o AC Records Vinyl Club. To dzięki Wam i Waszym rekomendacjom klub będzie się mógł rozwijać i wydawać płyty w następnych sezonach.

 

Tymczasem podzielimy się z Wami słowem od jednego z naszych Klubowiczów:

„Przełomowy czas dla audiofilów w Polsce i na świecie – grudzień 2018 do kwiecień 2020. Pierwszy sezon działalności Vinyl Club AC Records. Sześć doskonałych albumów: Karolak/Czerwiński “In A Sentimental Mood”; Jarek Śmietana “A Story of Polish Jazz”; “Hollywood Trio” – Larry Goldings, Darek Oleszkiewicz, Adam Czerwiński; “Piano Sketches”; MAP & Krzesimir Dębski „Grooveoberek”; Czerwiński/Oleszkiewicz “Raindance” feat. Larry Goldings, Larry Koonse, Nolan Saheed.

Takie gatunki jak: Jazz, Rap, Funk, Acoustic Jazz, Classical, Folk, Free Jazz, spotykające się w spełnianiu marzeń o perfekcyjnych produkcjach na winylach. To realizacja wizji Adama Czerwińskiego, założyciela i właściciela AC Records. To również spełnienie marzeń miłośników dobrego brzmienia należących do Vinyl Club AC Records.

Jako jeden z pierwszych członków tego klubu, wiem coś na ten temat i chcę dalej marzyć. Mam ku temu słuszny powód. Rozpoczyna się drugi sezon. Ziemia się kręci i kręci się kolejny krążek AC Records

Dominik Górny
Dziennikarz, publicysta, poeta.
Fragment tekstu z wkładki do albumu Pictures