Skip to content
vinyl-club_transp

Plan wydawniczy

Sezon 2

Pictures

Plan: grudzień 2020

Album nagrany w składzie Larry Koonse, Darek Oleszkiewicz i Adam Czerwiński w Los Angeles w 2009 roku. To klasyczne trio z gitarą w roli głównej. Tym, którzy zetknęli się z płytami AC Records, nie trzeba tych artystów przedstawiać. Brzmienie Koonsa, jego niewiarygodna wręcz muzykalność stawia go na równi z takimi gigantami jak Joe Pass, Wes Montgomery czy Pat Martino. Oleszkiewicza również słyszymy na dwóch płytach z poprzedniego sezonu. Głęboki i soczysty dźwięk jego basu zachwyca i elektryzuje każdego słuchacza. O sobie nie wypada mi mówić… Sami ocenicie 😉

Po 11 latach materiał ukazuje się po raz pierwszy na płycie winylowej.

Mozart Rocks & Swings

Plan: luty 2021

W następnej kolejności już szykuje się „Mozart Rocks & Swings”. Muzyka wielkiego artysty została opracowana przez wspaniałego gitarzystę i kompozytora Marcina Wądołowskiego. Absolutnie nowatorskie podejście do klasyki, przepełnione zarówno jazzowym duchem jak i ciężkimi, rockowymi brzmieniami sprawia, że wielkie dzieła wiedeńskiego klasyka zaczynają nowe, współczesne życie. Do projektu została zaproszona wybitna skrzypaczka Alicja Śmietana. Brzmienie jej instrumentu wzmacnia i wzbogaca potęgę przekazu w dwóch częściach „Requiem”.

Materiał został zarejestrowany w studio Custom 34 w pełni analogowym torze. Najwyższej klasy kultowe mikrofony, naturalna akustyka miejsca i taśma… Jeśli kochacie głębokie, pełne dynamiki i ciepła brzmienie, lubicie zatracić się w dźwiękach bez reszty, to płyta dla Was!

McCoy Tyner

Plan: kwiecień 2021

Kolejna pozycja to absolutny rarytas! Koncert nieżyjącego już wirtuoza fortepianu, wieloletniego członka zespołów Johna Coltrane’a: McCoy Tyner na Gdynia Summer Jazz Festiwal z 2000 roku!

W składzie Charnett Moffett na basie i Al Foster na perkusji. Czy można sobie wyobrazić lepszy skład? Tyner to jeden z niewielu pianistów o wybitnie indywidualnym stylu, mający w historii jazzu swoje stałe miejsce. Jako ciekawostkę dodam, że zarejestrowany materiał jest dużo bardziej obszerny niż ilość miejsca na pojedynczym winylu. W związku z tym, planujemy wydanie Vol.2 które będzie dostępne tylko dla członków Ac Records Vinyl Club!

Co dalej?

Jeśli chodzi o dalsze plany klubu, to zanosi się na szerszą współpracę z Gdynia Summer Jazz Festiwal. Istnieje sporo świetnie zarejestrowanych materiałów przez Radio Gdańsk. Na dzień dzisiejszy prowadzone są rozmowy z Johnem Scofieldem oraz Billem Laswellem.

Mnogość pomysłów i możliwości pozwala patrzeć w przyszłość z wielkim optymizmem! Mogę wam obiecać, że nie będzie nudy, a każde następne wydawnictwo będzie przynosiło Wam jeszcze więcej radości! Myślę że wszystkim nam jest to potrzebne w tym trudnym czasie…

Sezon 1. 2019/20

Karolak/Czerwiński “In A Sentimental Mood”

Premiera grudzień 2018. Wydanie AAA. 
ACR 007. Kategoria: Jazz. 

Jarek Śmietana “A Story of Polish Jazz”

Premiera: luty 2019. Wydanie DAA
ACR 008. Kategoria: Rap, Jazz, Funk. 

“Hollywood Trio” – Larry Goldings, Darek Oleszkiewicz, Adam Czerwiński

Premiera: kwiecień 2019. Wydanie AAA
ACR 009. Kategoria : Acoustic Jazz. 
Trio jednego z najwybitniejszych pianistów oraz Hammondzistów naszych czasów. Kompozycje własne członków zespołu nagrane w Hollywood Studios w Los Angeles.

“Piano Sketches”

Premiera: czerwiec 2019. Wydanie AAA
Kategoria: Jazz, Classical. 
Sześciu pianistów, sześć kompozycji… każdy z nich solo. Na jednym fortepianie w stroju 432Hz zagrali: Artur Dutkiewicz, Piotr Orzechowski, Kuba Stankiewicz, Piotr Wyleżoł, Michał Tokaj i Wojciech Niedziela.

MAP & Krzesimir Dębski „Grooveoberek”

Premiera: październik 2019. Wydanie AAA
Kategoria : Jazz, Funk, Folk, Free Jazz.
Trio MAP w nowej odsłonie. Kompozycje własne członków zespołu. Muzyka w części nagrana akustycznie na jeden mikrofon wstęgowo-lampowy.

Czerwiński/Oleszkiewicz “Raindance” feat. Larry Goldings, Larry Koonse, Nolan Saheed

Premiera: kwiecień 2020. Wydanie AAA
Kategoria : Jazz
Perełka, której nie może zabraknąć w kolekcji żadnego szanującego się melomana ani audiofila, bo to połączenie świetnej muzyki ze świetnym dźwiękiem.