Skip to content

Sezon 2. 2020/2022

Pictures

Grudzień 2020
Album nagrany w składzie Larry Koonse, Darek Oleszkiewicz i Adam Czerwiński w Los Angeles w 2009 roku. To klasyczne trio z gitarą w roli głównej. Tym, którzy zetknęli się z płytami AC Records, nie trzeba tych artystów przedstawiać. Brzmienie Koonsa, jego niewiarygodna wręcz muzykalność stawia go na równi z takimi gigantami jak Joe Pass, Wes Montgomery czy Pat Martino. Oleszkiewicza również słyszymy na dwóch płytach z poprzedniego sezonu. Głęboki i soczysty dźwięk jego basu zachwyca i elektryzuje każdego słuchacza. O sobie nie wypada mi mówić… Sami ocenicie 😉

Po 11 latach materiał ukazuje się po raz pierwszy na płycie winylowej.

Mozart Rocks & Swings

Marzec 2021
W następnej kolejności już szykuje się „Mozart Rocks & Swings”. Muzyka wielkiego artysty została opracowana przez wspaniałego gitarzystę i kompozytora Marcina Wądołowskiego. Absolutnie nowatorskie podejście do klasyki, przepełnione zarówno jazzowym duchem jak i ciężkimi, rockowymi brzmieniami sprawia, że wielkie dzieła wiedeńskiego klasyka zaczynają nowe, współczesne życie. Do projektu została zaproszona wybitna skrzypaczka Alicja Śmietana. Brzmienie jej instrumentu wzmacnia i wzbogaca potęgę przekazu w dwóch częściach „Requiem”.

Materiał został zarejestrowany w studio Custom 34 w pełni analogowym torze. Najwyższej klasy kultowe mikrofony, naturalna akustyka miejsca i taśma… Jeśli kochacie głębokie, pełne dynamiki i ciepła brzmienie, lubicie zatracić się w dźwiękach bez reszty, to płyta dla Was!

McCoy Tyner

Wrzesień 2021
Absolutny rarytas! Koncert nieżyjącego już wirtuoza fortepianu, wieloletniego członka zespołów Johna Coltrane’a: McCoy Tyner na Gdynia Summer Jazz Festiwal z 2000 roku!

W składzie Charnett Moffett na basie i Al Foster na perkusji. Czy można sobie wyobrazić lepszy skład? Tyner to jeden z niewielu pianistów o wybitnie indywidualnym stylu, mający w historii jazzu swoje stałe miejsce. Jako ciekawostkę dodam, że zarejestrowany materiał jest dużo bardziej obszerny niż ilość miejsca na pojedynczym winylu. W związku z tym, planujemy wydanie Vol.2 które będzie dostępne tylko dla członków Ac Records Vinyl Club!

Four Faces

Kwiecień 2022
Podróż po różnych krainach muzycznych. Tym razem Adam Czerwiński zaprosił do studia nietuzinkowych muzyków, by zaprezentowali kompozycje z różnych muzycznych stylistyk. Łączy je perfekcyjne wykonanie i dopracowane w każdym detalu w pełni analogowe brzmienie.

Wojtek Karolak 80th Birthday Concert

Czerwiec 2022
Wirtuoz fortepianu, organów Hammonda, kompozytor, erudyta, arbiter elegancji, wspaniały człowiek! Kiedy organizowałem wraz z Kamilem Wicikiem koncert z okazji jego osiemdziesiątych urodzin nikomu nawet do głowy nie przyszło pomyśleć, że będzie to jeden z jego ostatnich występów na scenie.